חנה פילניק מתארחת בתוכנית 'המקצוענים' בערוץ 10

20 פברואר, 2011

המקצוענים

שירה פליקס מארחת את חנה פילניק בתוכנית המקצוענים בנוגע להשפעת ההורים על בריאותם של הילדים ויכולתם של ההורים להיטיב את בריאותם של ילדיהם.

לכאורה לקשור את סבל הילדים להורים נראה כמו להפיל אשמה על ההורים אך חנה פילניק מסבירה שזו לא אשמה אלא יכולת טבעית שקיימת בכל הורה להשפיע על בריאות ילדיו וחנה הפכה זאת לשפה ושיטת ריפוי.

חנה פילניק מסבירה שהיא פיתחה את שיטת הריפוי "הורים מרפאים" מתוך סבלה האישי, מאחר שאיבדה את אביה כשהיתה תינוקת בת 8 חודשים. לתפיסתה של חנה פילניק סבל ההורה, כמו הסבל שאמה חוותה באובדן אביה עובר לילדים ומשפיע על חייהם בתחומים שונים, בין השאר על בריאותם.

חנה פילניק מסבירה שטראומות שהורה חווה עוברות מהאם לילד ללא מלים, החל מהרגע בו הילד מושרש ברחם. לתפיסתה, חוויות שליליות שילדים חווים נובעות מחוויות שהוריהם חוו והן עוברות לילדים ומשפיעות על חייהם. להורה יש יכולת לבצע תיקון עצמי ולהשפיע על מהלך חייו של ילדיו.

לפי חנה פילניק הורה מרפא הוא הורה שמבין את ההשפעה שלו על ילדיו מרגע שהם מושרשים ברחם ועד לרגע שהם עוזבים את העולם. זהו הורה שלוקח אחריות מלאה על החיים שלו ומנקה את עצמו, כי הוא יודע שברגע שהוא מנקה את עצמו הוא מונע סבל מילדיו, מקל על סבל שקיים ואף מרפא סבל בקרב ילדיו. זה יכול להיות סבל רגשי כמו מצוקה חברתית, סבל פיזי כגון כל סוג של מחלה או קושי להיכנס להיריון, או סבל מנטלי כגון אוטיזם או בעיות קשב וריכוז.

לפי חנה פילניק, רובנו מרוכזים בעולם התוצאות, כלומר העולם הפיזי בו אנו רואים את הסימפטומים מהם האדם סובל, אך לכל תוצאה, לכל סוג של סבל, יש סיבה, והסיבה לסבל או לכל תוצאה היא בעולם האנרגטי שנסתר מעינינו. בגוף האנרגטי נמצאות הסיבות למה שאנו חווים, ובגוף אנרגטי זה טמונות טראומות עבר שחווינו.

חנה מתייחסת לכאב שהאדם חווה כפי שהיו מתייחסים אליו בימים קדומים. כלומר לדוגמא כאב בחזה הוא סבל באזור החזה – אנרגיה שהצטברה באזור זה – ויש לנקות אותה כדי להקל על הסבל. חנה מלמדת כיצד לנקות ולהקל על סבל בספר המתנה – להיות הורים מרפאים שכולל את תפיסת העולם ההוליסטית הורים מרפאים ואת שיטת הריפוי CCH שהנה חלק מתפיסה הוליסטית זו.