מה עושים עם ילד שמפחד בלילה? (טיפ 3 מתוך 3)

שתפו:

(סרטון שלישי מתוך סדרה של שלושה)
אז מה עושים עם ילד שמפחד בלילה? הוא מפחד להרדם, מפחד להכנס לשרותים לבד, ועוד.
זה נושא שמטריד הורים רבים לילדים צעירים. נשאלתי שתי שאלות בנושא זה.
מכיוון שיש הרבה מה לעשות בנושא זה, הקלטתי סדרה של 3 קטעי וידאו בנושא. הוידאו שמצורף הוא החלק הראשון מביניהם.

אלו השאלות שנשאלתי:
שאלה ראשונה: הבן שלי עוד מעט בן 10. הוא ילד מקסים, סקרן עם רגישות גבוהה מאוד (נפשית ופיזית). לאחרונה הפחדים שלו מתעצמים. ישן עם אור בלילה, דוחה את שעת השינה כמה שיותר כדי לא להתמודד עם הרדמות, שם משהו שמחזיק את הדלת בחדר/בשירותים כדי שלא תטרק והוא ינעל שם. ולאחרונה גם אמר לי משפט מדהים - שהוא לא מרגיש שהוא סומך על עצמו.
אני מרגישה שזה ילד שהגוף שלו באמת מאוד עדין והוא התרגל לא לסמוך עליו ולפחד. לאט לאט הפחדים תופסים יותר ויותר מקום בחיים ומשבשים לו את אורח החיים.
השאלה שלי מה לעשות עם זה כמובן ואיך לחזק אותו.

שאלה שניה: בני בן ה 9 חווה כבר כמה חודשים פחדים קשים וחרדות המתבטאים בעיקר בחוסר רצונו לעצום את עיניו בלילה, הוא בוכה בלילות ואינו מוכן להיכנס לאף חדר בבית לבד כולל שרותים .
מלבד טיפולים שאני עושה לו ומדיטציות לפני שינה שאני עושה עם שני הילדים, אני משתדלת להכילו ואף מאפשרת לו ולאחיו הקטן כבר כמה חודשים לישון איתי.
ניסיתי כמובן להבין מבית הספר ומהמורה מה קורה, לדרבן אותו לשיחות אבל הוא מתרץ את פחדיו בדמות ממשחק מחשב שכבר מזמן הוא לא ראה, טיהרתי את הבית ולדעתי זה עמוק הרבה יותר.
אשמח לדעתה של חנה איך ומה כדאי לעשות, באיזו טכניקה להשתמש בכדי לעזור לשחרר אותו לחופשי מהפחדים המשבשים את שנתו ושגרת חייו.
צפו בתשובתי (טיפ 3 מתוך 3):

שתפו