סופר רוחנני - כתבה בישראל היום
חנה פילניק - כתבה שהתפרסמה ב'ישראל היום' ביולי 2010: הורים מרפאים. באמצעות הילדים, ההורים לומדים מה הם צריכים לתקן בעצמם... אודות התוכנית 'לצאת מהבועה' ושיטת הריפוי (Completion & Correction Healing (CCH - הורים מרפאים שפותחו על ידי חנה פילניק.

סופר רוחנני

הישראליות בלוס אנג'לס נכבשו בקסמיה, מטופלים מהארץ משלמים 1,000 שקלים לשיחה איתה • חנה פילניק, שמעבירה הקיץ סדנאות בת"א, מאמינה שמקור מחלות הילדים הוא בהורים סמדר סלטון

לפני שליאת (36), רופאה הומיאופתית מכפר סבא, משכיבה את חמשת ילדיה הקטנים לישון, היא עושה להם שתי אמבטיות: אחת רגילה, והאחרת - "אמבטיה של אור". כשפטרייה מידבקת התנחלה על לשונותיהם, היא הזמינה בדמיונה, כך לדבריה, את "אש הנשמה" שתשרוף את החיידקים ואת הווירוסים, והפטרייה נעלמה ללא משחה בתוך יממה. כשהגננת הזעיקה אותה לגן כי בנה בן השלוש בכה ללא הרף, היא עצמה עיניים, ובדמיונה עטפה אותו והכניסה אותו לתוכה. עשר דקות לאחר מכן התקשרה הגננת לומר לה שאין צורך שתבוא כי הוא נרגע.

ליאת היא אחת מני נשים רבות שמשתמשות ביומיום בכלים אנרגטיים להגנה על ילדיהן ולעיתים גם בטיפול בהם. את השיטה הן למדו בסדנת "לצאת מהבועה" של חנה פילניק, מטפלת הוליסטית ישראלית שבשנתיים האחרונות עברה לארה"ב כדי להפיץ את תורתה המכונה CCH™ -Completion & Correction Healing, הילינג משלים ומתקן. לפני כשבוע הגיעה פילניק ארצה לסדרת סדנאות וסמינרים בחודשים יולי־אוגוסט, ולסמינר "תיקון הפלות" המיועד לנשים שחוו הפלות.

תורשה אנרגטית

לא פשוט לקבל את תפיסת המוצא של פילניק: כאילו לא די לנו ברגשות האשם הטבועים באופן כמעט מובנה בכל אם עברייה שמתמרנת בין בית, בעל, ילדים וקריירה, באה פילניק וטוענת שיש לנו כהורים השפעה מכרעת גם על מצבם הבריאותי של ילדינו. זו, טוענת פילניק, קשורה קשר ישיר לא רק למצבנו הרגשי והנפשי, אלא גם לחוויות העבר וההווה שלנו: זיכרונות מודחקים, פצעי עבר רגשיים, תסכולים ופחדים.

לפני שתישטפו בצונאמי של רגשות אשם, הקשיבו לצד השני של המטבע, על פי פילניק: דווקא משום כך קיימת בהורים היכולת לרפא את ילדיהם, להקל עליהם ולמנוע מהם סבל. איך? באמצעות כלים רוחניים ואנרגטיים מחד גיסא, ובאמצעות תהליכי התנקות אנרגטית עצמיים מאידך גיסא. חשוב להדגיש כי שיטתה של פילניק אינה מתיימרת בשום פנים להחליף את הרפואה הקונבנציונלית אלא לספק כלים להגנה, להאצת ריפוי ולתמיכה בתהליך ההחלמה.

"אנו מעבירים בתורשה לילדינו לא רק מחלות פיזיות תורשתיות אלא גם חוויות שליליות שמצויות ב'גוף האנרגטי' שלנו", מסבירה פילניק, "הגוף מורכב משלושה חלקים: הגוף הפיזי הכולל את מערכות הגוף והאיברים, הגוף המנטלי הכולל את המוח והתודעה, והגוף האנרגטי האוצר בתוכו את חוויות האדם מהרגע שבו השתרש ברחם אמו. החוויות השליליות שבגוף האנרגטי משפיעות על שני הגופים האחרים ומובילות לסבל פיזי, רגשי ומנטלי, וזה סבל שעובר באופן לא מודע מההורים לילדים. למעשה, כאשר אנו עוקרים את החוויות השליליות הללו אנו מנקים גם את הגוף הפיזי שלנו מגורמים שמייצרים מחלות, וה'ניקיון' הזה עובר לילדים שלנו".

סטארט־אפ רוחני

פילניק (36) החלה את דרכה כהומיאופתית קלאסית, ושנים טיפלה באמהות ובילדים. בהמשך למדה תקשור והילינג והחלה להיעזר בהם במהלך טיפוליה. "גיליתי שהטיפול האנרגטי והתקשור מאפשרים לי לקבל מידע נוסף על המטופלים, מעבר למידע שהם ידעו ומסרו לי בתשאול", היא אומרת.

כך, לפני כשמונה שנים, נולדה שיטת ה־™CCH, או בשמה הנוסף: Transformother. לפני שנתיים הבשיל חזונה של חנית - להפיץ את השיטה בארה"ב - והיא ארזה את הבעל נדב ואת שלושת הילדים הקטנים (שנתיים וחצי, 5 ו־8) ועברה לגור באחד מפרברי לוס אנג'לס.

נדב, שהיה מנהל בכיר בתחום ההיי־טק בארץ, הפך למנהל הפיתוח העסקי של הסטארט־אפ הרוחני של אשתו בארה"ב. בינתיים היא הספיקה לכתוב ולהוציא לאור בעברית ערכת לימוד "המתנה - להיות הורים מרפאים", הכוללת ספר ושלושה תקליטורי מדיטציה ותרגילים. הישראליות בלוס אנג'לס כבר נכבשו בקסמי סדנאותיה, עם מטופלי הקליניקה שלה בלוס אנג'לס נמנים אנשי עסקים ופילנתרופים, ושורה של מטופלים מהארץ ממשיכים עדיין להיות "מטופלים מרחוק" ומשלמים לה כ־1,000 שקלים לשעה על הוראות ריפוי באמצעות הטלפון. התוצאות, על פי מכתבי התודה הנרגשים שהיא מראה לי, לא מאחרות לבוא. "הילדים שלנו משמשים לנו מראות לעצמנו", היא מסכמת, "ובמקום לראות זאת אנחנו מעדיפים לשלוח אותם לזגג לתיקון".