על שיטת הורים מרפאים

כתבה מאת איריס לקנר

לכתבה באתר IWoman

תמלול הכתבה

הקשר בין חוויות העבר וההווה של ההורים ומצבי סבל אצל ילדים. כיצד זה קשור וכיצד ניתן לטפל?

ביולי הקרוב, תגיע לישראל מלוס אנג'לס חנית פילניק (ישראלית), מפתחת שיטת הריפוי היחודית Completion & Correction Healing) CCH™) מורת דרך, מנחה בין לאומית, סופרת, הוגה, בוגרת בית הספר להומאופתיה קלאסית – "המכון הישראלי להומאופתיה" ומוסמכת RCHom.

חנית תנחה במהלך יולי-אוגוסט, זו השנה השנייה ברציפות, תוכנית לימוד בשם "לצאת מהבועה", המבוססת על שיטת הריפוי הייחודית שפיתחה. בנוסף תגיע גם לסדנת "תיקון הפלות". תוכנית זו מהווה פילוסופית חיים פשוטה ואפקטיבית ליישום המעצבת את תפיסת ההורות מחדש. התוכנית מקנה כלים פרקטיים לתיקון ולהתמודדות עם מצבי חיים רבים, כסבל פיזי, רגשי, אובדן, מערכות יחסים, זוגיות ועוד. במהלכה חושפת חנית, צעד אחר צעד, את שיטת הריפוי שפיתחה בעקבות 11 שנות ניסיון, כמרפאה. התוכנית מיועדת להורים לילדים בכל גיל ולכל אדם הבוחר לקחת אחריות מלאה על חייו.

במהלך השנים בהם מנחה חנית את התוכנית בישראל ובחו"ל, הצטברו לשיטת הריפוי סיפורי הצלחה רבים ועדויות על יכולתה לסייע במגוון תחומי חיים.בנוסף, במהלך ביקורה בישראל, תשיק חנית ערכת לימוד עצמית לשיטת הריפוי הייחודית בשם "המתנה – להיות הורים מרפאים" הכוללת ספר ושלושה תקליטורים עם מדיטציות ותרגילים – בעברית.

השיטה רואה בהורה גורם מרכזי המשפיע על חיי ילדיו - מרגע השתרשותם ברחם ועד ליום עזיבתם את העולם. על ההורה, לפי השיטה, לעבור הוא עצמו תהליך של ריפוי וניקוי אישי ובכך לנקות ולרפא את ילדיו, יהיה גילם אשר יהיה. חנית, נשואה ואם לשלושה, החלה את פיתוח השיטה בעת שטיפלה בבנה הבכור אשר היווה "מראה" מדויקת למערכת היחסים הזוגית של חנית ובעלה.

ההבנה שהקשר האימהי הינו מעבר לנראה לעין ומצוקות ההורה "מחלחלות" לתודעת הילד ובכך משפיעות על בריאותו – היה בגרעין פיתוח השיטה האנרגטית. אודות שיטת הריפוי "CCH™ :אנשים רבים בגילאים שונים סובלים ממצבים פיזים ורגשיים שונים, החל מבעיות השכיחות באוכלוסיה ועד למצבים מסכני חיים. רוב החולים מתעסקים במה שנראה על פני השטח, בעולם התוצאות. כלומר - במה שהם מסוגלים לתפוס בעזרת חמשת החושים כפריחה, דלקת בעין, גידול, בעיות התנהגות, עקרות, כאב פיזי ורגשי ועוד.

בשיטת הריפוי ההוליסטית – אנרגטית (Completion & Correction Healing™ (CCH™, מתייחסים למקור הסבל, שהוא בעולם הסיבות, בעולם האנרגיות. ז"א שפריחה על גופו של ילד נובעת מחוויה רגשית קודמת. תפיסה זו נובעת מהאבחנה, לפי שיטת CCH™, שגוף האדם מורכב משלושה חלקים: הגוף הפיזי (מערכות הגוף, אברים ורגשיות) גוף מנטלי הכולל את המוח והתודעה (מחשבות) וגוף אנרטי האוצר בתוכו את חוויות האדם מהרגע בו השתרש ברחם אימו ועד ליום זה.

החוויות השליליות המצויות בגוף האנרגטי, משפיעות על שני הגופים האחרים ומובילות לסבל פיזי, רגשי ומנטלי. לכן הוצאת חוויות אלה מהגוף האנרגטי מובילות לעקירת הגורם המחליא ומכאן לבריאות.לדברי חנית "אני מדמה שאת מי שההורה מבפנים ל"גז". לכל אדם יש את ה"גז" האישי שלו שנפלט ממנו ומשפיע על הסביבה. מה שמרכיב את ה"גז" אלה חוויות העבר שיושבות בגוף האנרגטי ומשפיעות על על הגוף הפיזי והמנטלי ועל הדרך בה הוא רואה ותופס את המציאות. דבר נוסף שמרכיב את ה"גז" הוא חוויות ההורים שעוברות אל הילד בתורשה וכאלה שהוא בתת מודע מחליט לקחת אליו ומושפע מהן כאילו הן שייכות לו.

למה ילדים לוקחים את חוויות העבר מהוריהם? ילדים משמשים להורים כמראה המשקפת מה צריך ההורה לראות ותקן בעצמו בכל דרך – חלקם ישתמשו בסמים, יסבלו פיזית ורגשית, יצרו קשרים אישיים הרסניים ועוד.ניקוי הגוף האנרגטי של ההורה מוריד מהילד את לשמש כ"מראה".תובנה נוספת - הורה שעובר תהליך ניקוי וריפוי של עצמו מנקה ומרפא את הילדים שלו ולא משנה מה גילם וכמה הם רחוקים ממנו פיזית.

חנית מספרת על עצמה :"עזיבתו של אבי את העולם, כשהייתי בת שמונה חודשים, השפיעה עמוקות על חיי. כשהייתי בת שנתיים אמי נישאה שוב. שתי משפחות חוברו למשפחה אחת, כך שחייתי עם עוד שישה אחים ואחיות. בגיל שנתיים חיי השתנו לחלוטין. מנקודת ראותי אז, לא רק שאיבדתי את אבי - איבדתי גם את אמי. היא כבר לא היתה רק שלי.

אחרי הצבא, למדתי הומאופתיה קלאסית ופתחתי קליניקה. בגיל 27 נישאתי לנדב וכעבור שנה נולד ילדנו הראשון. לקחתי חופשה של שנה. זה היה הסיוט הגדול ביותר של חיי וגם התגלית הגדולה. מאז לידתו, דאגה עצומה אפפה את חיי. אבי עזב ביום אחד ומה אם בני גם יעזוב? כלפי חוץ הכל נראה תקין, אך בפנים הייתי מרוסקת ומפוחדת. בני הגיב למי שהייתי מבפנים. למעשה, הוא הראשון שהראה לי שמי שאני משפיע על מי שהוא באופן ישיר. אני עצבנית - הוא מיילל. אני ממורמרת ומפוחדת - הוא לא ישן בלילות. אני בוכה מבפנים - הוא מפתח מחלת חום או פריחה בעור.יום אחד, הוא עמד בפינת הבית וצרח ללא סיבה נראית לעין. התבוננתי עליו ובאותה שניה השתנו חיי, הבנתי הכל! הוא בוכה וצועק את מי שאני. הוא מוציא בבכי, בחוסר מנוחה, במחלות חום ובמחלת עור את מה שמוסתר שנים: את כל המצוקה האדירה שלי שטמונה עמוק בפנים ואף אחד, כולל אותי, לא רואה.

הבטחתי לעצמי שכאן הכל נגמר וגם הכל מתחיל. אני האחראית הבלעדית על חיי ועל חיי הילד שלי. מי שאני זה מי שהוא עכשיו, ומי שהוא יהיה בעתיד. אין תירוצים, אין אשמים ובעיקר אין זמן. הילד שלי סובל. מאותו רגע טיפלתי בעצמי והוא שימש כמראה לרמת האיזון הפנימית שלי.

כשתינוקות וילדים היו נכנסים לקליניקה, לא יכולתי לשאת את סבלם ואת חוסר האונים והפחד של הוריהם. החלטתי שאני חייבת לעקור את הסבל מחיי תינוקות וילדים. עבדתי במרץ ובמסירות, אך פעמים רבות הסבל של הילדים חזר. מחיי האישים כבר ידעתי שילדים משמשים להורים כמראות ואם ההורים לא יעשו משהו עם עצמם, הילדים ימשיכו לסבול.

בהריון השני, לקחתי אחריות מלאה עוד בהיותה של בתי ברחם. המתנה שהיא נתנה לי זה לגלות שאני מסוגלת לראות את מקור הסבל של אנשים ולעקור אותו. כלומר, לראות את חוויית העבר שלהם - ולתקן אותה.הגיעה אליי אישה בת 35, בהריון שני, עם כאבי גב עצביים. היא הייתה כפופה במשך שבוע וסבלה מכאבי גב איומים. התבוננות אנרגטית עליה הובילה אותי לראות שבגיל 5 התעללו בה מינית. ניקוי החוויה מהגוף האנרגטי שלה ועבודה יומיומית עם כלי הריפוי שלמדה הובילו אותה להזדקף ולחזור לחיי שגרה רגילים.

כשטיפלתי בילדים, לרוב הם היו בדרך טלפתית משתפים אותי בכך שהבעיה היא לא שלהם, אלא של אמא שלהם, ושאם ארפא אותה הם יהיו בריאים. האימהות היו מגיעות לטיפול, עובדות עם כלי הריפוי שפיתחתי - והילד היה מבריא. פעם אחר פעם זה עבד. הבנתי שיש בידיי שיטת ריפוי.

המתנה שהילד השלישי נתן לי, זו ההבנה שאין מצב חיים שלא ניתן לתקן ואין מחלה שלא ניתן לרפא. בתקופת ההיריון איתו הגיעו לקליניקה חולים במצבים נדירים ומסכני חיים. הצלחתי, בעזרת שיטת הריפוי, לתת להם מענה וליצור ניסים.כיום, אחרי 12 שנים של עבודה כמרפאה אני מגישה לכם את הידע והניסיון שלי ארוז בשיטה CCH™. מה למדתי?הנוסחא לבריאות היא ניקיון של מעשים, כוונות ומחשבות. הורה שעובר תהליך ריפוי וניקוי של עצמו מנקה ומרפא את הילדים שלו לדורותיהם ולא משנה מה גילם ומה המרחק הפיזי בינו לבינם.כל הורה יכול לחסוך סבל מילדיו. בכוחו להקל על סבלם ולרפא אותם.

ילדים רבים סובלים בעולם ולכל אחד מאיתנו יש חלק בזה. אנחנו משפיעים אחד על השני ולכן ניקיון שלנו את עצמנו יעזור לנקות את האנושות כולה.

סמינר "תיקון הפלות" :בסדנת תיקון ההפלות חושפת חנית (דולה בהכשרתה) את נושא ההפלות וההשלכות של חוויה זו על חייהן של נשים. נשים רבות חוו תהליכים של הפלות, הן מלאכותיות והן טבעיות, והמשיכו את חייהן. אך האם חווית עבר זו באמת היתה ועברה או שהיא נשארת כחותם בגוף ומגבילה אותנו?האם יש לחוויית עבר זו השפעה על מצבינו הבריאותי? על היכולת שלנו לפרוץ דרך קדימה עם היעוד שלנו? על מערכת היחסים האינטימית עם בן הזוג שלנו?

בסמינר "תיקון הפלות" זה חנית משתפת בידע ובניסיון בקשר שבן הפלות לבין מצבי בריאות וחולי ותעביר תהליך "תיקון הפלות" בו תתאפשר חווית "שחרור" מחוויית עבר זו, גם אם היא התרחשה לפני 35 שנים ולהיות נקיות יותר.למי מיועד הסמינר ?הסמינר מתאים לכל אישה שעברה תהליך הפלה טבעית או מלאכותית ורוצה לתקנה.לכל אישה שלא חוותה הפלה ורוצה לקחת חלק בתהליך רוחני ומעצים. למי שרוצה להתנסות בשיטת הריפוי בה משתמשת חנית להעביר אנשים תהליכי ריפוי ואותה היא מלמדת. מרתק !