תיקון טראומות של ההורה - חנה פילניק מתארחת בערוץ 10

יולי 2010

תיקון טראומת ההורה משפיעה על הילדים

בראיון זה חנה פילניק נשאלת לגבי שיטת הריפוי CCH שפיתחה שעוזרת להיפטר מטראומות עבר, שיטה שהורים יכולים להיעזר בה כדי לתקן טראומות עבר שלהם ולסייע לעצמם ולילדיהם. שיטת הריפוי CCH מעמידה את ההורה במרכז הבמה ומאמינה שההורה ולא אחר יכול ואחראי להקל ולמנוע סבל בילדיו ואף לרפא את ילדיו. שיטה זו אינה סותרת שימוש ברפואה קונבנציונלית בה ההורה בוחר, ויכולה לבוא במקביל או במקום כל רפואה אחרת, הכול לשיקול דעתו של ההורה.

חנה פילניק מספרה בראיון זה שהיא גילתה שלהורים יש השפעה מרחיקת לכת על ילדיהם מרגע שהם מושרשים ברחם ועד ליום שהם עוזבים את העולם. בנוסף, חנה פילניק מספרת שגילתה שהורה שעובר תהליך ריפוי וניקוי של עצמו, מנקה ומרפא את הילדים שלו. ההשפעה היא אינה רק בעולם המעשים, כלומר השפעה חינוכית או דוגמא אישית שהילדים מושפעים ממנה.

חנה פילניק מספרת שההשפעה שהיא מדברת עליה בין הורים וילדים היא ברובד עמוק יותר מהרובד הפיזי, והיא בעולם האנרגיות. כלומר מי שאתה מבפנים. חנה מפשטת את התפיסה ומספרת שלכל הורה יש מעין גז שאופף אותו ומי שבסביבה שלו מושפע ממנו. הילדים שלנו הכי קרובים אלינו ונחשפים לגז שלנו יותר מכולם. הגז הזה חודר אליהם, יושב אצלם ולעתים מחליא אותם.

בתשובה לשאלה "אילו טראומות של ההורה יכולות לעבור לילדים", חנה פילניק השיבה שזו יכולה להיות כל סוג של טראומה. זו יכולה להיות הפלה שהאם עברה, תאונת דרכים, התעללות מינית שהייתה להורה בילדות, או כל טראומה שההורה חווה ואף טראומה שהוריו חוו.

חנה משתפת שחוותה עם בנה הבכור את הסבל שלו והבינה ברגע אחד שהסבל והמצוקה שהוא מראה אלה בעצם הסבל שהיא חווה מבפנים. חנה חוותה דרך של התפתחות וצמיחה אישית בה פיתחה את הידע הורים מרפאים ושיטת הריפוי CCH בה טיפלה במטופליה והשיגה תוצאות יוצאות דופן.

חנה ממחישה את ההשפעה מרחיקת הלכת של הורים על ילדיהם דרך דוגמא מחדר הטיפולים, כאשר אישה בהריון בחודש שמיני עם צירים מוקדמים הגיעה לטיפול. טיפול זה ממחיש כיצד טראומה שהאם חוותה שהמטופלת הייתה עדיין עוברית השפיעה באופן ניכר על מצבה של האם בתקופת ההיריון. טיפול ברמה האנרגטית גרם לשיפור דרמטי במצבה תוך יומיים, וכן שיפור במישורי חיים נוספים.

לתפיסתה של חנה, נדבך חשוב נוסף בידע הורים מרפאים הוא שכדי לפתור בעיות מסוגים שונים מהם סובלים הילדים, על ההורים לעשות עבודה פנימית על עצמם במישור האנרגטי כדי לנקות את עצמם.