עץ בודד קרח

Hannah Pilnick - עץ בודד קרח

שתפו:

עץ בודד קרח
אחרי כמה ימים אינטנסיבים של גשם, אני והבן שלי שכבנו על הטרמפולינה ונחנו בשמש החמימה. כעבור מספר דקות הבן שלי צעק בהתרגשות, "אמא את לא מאמינה, את רואה את העץ הזה של השכנים?" עניתי לו, "כן". הוא המשיך, "בשבוע שעבר הוא היה קרח, ותראי, הוא עכשיו מלא עלים".

חייכתי אליו ואמרתי לו , "אני יודעת זה באמת מדהים, גם אני נשארת בכל שנה פעורת פה! איך זה פתאום בבת אחת קורה. יום אחד העץ ערום לחלוטין ועירום ואחרי מספר ימים הוא שופע ולבוש כולו בעלים ירוקים".

הצעתי לו לבוא איתי לסיבוב במכונית ולראות את העץ שאני הכי אוהבת בעיירה שלנו.
כשהגעו למקום, לאחר נסיעה של כ 10 דקות, הצבעתי לו על העץ שאני הכי אוהבת. זה עץ שעומד בודד במרכזו של מרחב פתוח. הדבר היחיד שהבן שלי אמר: "אמא הוא לגמרי קרח". אמרתי לו, "נכון לכל עץ יש את הזמן שלו לפרוח, בדיוק כפי שלכל אדם יש את הזמן שלו להצלחה ושגשוג".

הבן שלי הסתכל על העץ כמה שניות, מנסה לעכל את מה שאמרתי. ואז הוספתי, "יש לי מטופלת שבדיוק עכשיו נמצאת במקום של העץ הקרח הזה".
הבן שלי שאל, "מה את את מתכוונת? מה זה אומר עליה?"
שיתפתי אותו שלפני מספר ימים הגיע אלי מטופלת לשיחת יעוץ. היא שיתפה אותי שהיא מרגישה במבוי סתום, לא מתקמת קדימה ולא יודעת מה לעשות עם עצמה. ביצעתי התבוננות וראיתי איפה היא עומדת בחיים שלה ולאן היא צריכה ללכת. ראיתי אותה אוספת עלי שלכת צהובים מהאדמה, ולידה היה עץ קרח.

המשכתי להתבונן עליה במטרה להבין את מה שאני רואה וחווה, ואז ההדרכה שלי הסבירה לי שהיא נמצאת עכשיו במצב של עץ קרח. בזמן הזה העץ צריך את התנאים הכי טובים כדי להצליח לממש את כל הפוטנציאל שלו. כשהעץ יקבל את כל התנאים האלה הוא בבת אחת יפרח וכל העבודה הפנימית שנעשתה ואינה נראית לעין תשתקף בפריחה המקסימה שלו.

וכך גם המטופלת שלי, עכשיו. היא בתקופה של בנייה והיא צריכה לאפשר לעצמה את התנאים הכי טובים ונוחים שהיא יכולה: לאכול טוב, לישון טוב, לארגן לוח זמנים שמאפשר לה הפוגות ארוכות של מנוחה וחוסר מעש, לא להתחייב לדברים גדולים וכן לעשות דברים שמשמחים אותה.

בני אדם רוצים כל הזמן לשגשג ולפרוח, ולכן הם לא מאפשרים לעצמם מנוחה לצורך בנייה וגדילה מחודשת. ואז במקום לקבל את המקום הכל כך מיוחד הזה ולספק לעצמם את כל התנאים הכי נעימים, נוחים וטובים, הם מתנגדים ועובדים עוד יותר קשה ודוחפים עוד יותר חזק, ואז הם נעשים חלשים, עייפים, מותשים, עצובים, עצבניים והפריחה לא מגיעה.

עץ לא יפרח אם הוא לא יקבל את מה שהוא צריך. עץ לא פורח בכוח, ולא ניתן להאיץ את הפריחה שלו. הפריחה היא רק השתקפות של תקופה בה הוא קיבל את כל מה שהוא היה צריך כדי לגדול.

הבן שלי הקשיב בשקיקה ואז שאל, "אז המטופלת שלך במקום מאד טוב, נכון?"
השבתי לו בחיוך, "כן, בוודאי".
אז אם במקרה אתם במקום שבו אתם רוצים כבר לפרוץ קדימה, ומשהו עצור, תקוע או לא ברור, אל תדחפו חזק יותר, זה לא יעזור. חכו בסבלנות ותהנו. אמנם מבחוץ זה נראה כאילו אין התקדמות כי אתם עדין קרחים, אבל כפי שהעץ פתאום פורח, כך העבודה הפנימית של ההזנה, המנוחה והכיף שנעשתה קודם לכן, תשתקף בפריחה המרהיבה שלכם.

שיהיה לכם חג חירות שמח,
חנה

שתפו