מזכרות

חנה פילניק - מזכרות

שתפו:

אחת הנשים שעזרתי לה השאירה ליד דלת ביתי קופסא גדולה. בתוך הקופסא היו שקיות קטנות עם סוגים שונים של עוגיות גורמה טבעוניות.
בכל פעם שהתחשק לי משהו מתוק פתחתי את אחת השקיות והתענגתי מהטעם הכול כך עדין וטעים שלהן. עם כל ביס שלקחתי חשבתי על האישה דברים טובים, הודיתי לה בליבי וברכתי אותה.
אחרי שפתחתי את השקית האחרונה, הבנתי שהחיים ממשיכים ואם לא נישאר בקשר, סביר להניח שכבר לא יהיה משהו שיזכיר לי אותה בתדירות גבוהה ואז כבר לא אודה לה ואברך אותה יותר.
עד לאותו היום לא ייחסתי חשיבות למזכרות, ולא היה לי אף פעם דחף להשאיר מזכרת למישהו, זה אפילו הרתיע אותי, כי זה העלה בי קונוטציה שלילית של פרידה או מוות.
החוויה של העוגיות שיתנה משהו בתוכי,
וחשבתי לעצמי אולי גם אני אתחיל להשאיר מזכרות לאחרים, הם ייהנו ממה שאשאיר להם ואני אתרם מהברכות והאנרגיה הטובה שהם ישלחו לי.
אבל למי אשאיר מזכרת? ומה אשאיר?
כעבור שבועיים העברתי הרצאה לקהל הפתוח והגיעו אנשים שלא ראיתי במשך שנים, בסוף ההרצאה ניגשו אלי מספר נשים וכל אחת בדרכה הייחודית חיבקה אותי ואמרה לי: "חנה, אמנם לא ראית אותי שנים, אבל את כל יום איתי, אני מברכת אותך בכל בוקר עם שטיפת האור שאני מבצעת, החיים שלי השתנו לגמרי ואולי את לא יודעת אבל את איתי כל יום בחיי"
בדרך חזרה הביתה, חשבתי לעצמי וואו אז אני כן משאירה מזכרות!
אני מחלקת מתנות וכל אחד לוקח את המתנה שהכי נכונה עבורו ובכל פעם שהוא משתמש במתנה הוא נזכר בי, חושב עלי מחשבה טובה, מברך אותי, מודה לי, זה מעלה בו חיוך, מעניק לו שלווה , ריפוי או רגע של שמחה.
המזכרות שלי אינן חומריות אבל מאד משמעותיות ותורמות לשני הצדדים.
אתם כהורים משאירים את המזכרות הכי חשובות לילדים שלכם, זאת יכולה להיות מילה טובה שתעודד אותם, תמיכה ברגעים קריטיים בחייהם, חוויה חיובית, בילוי משותף, עצה טובה, ועוד.
המזכרות שלכם הולכות איתם לעד, אינן מתכלות או מאבדות מהערך שלהן
כי הן נחרטות בלב, בתודעה ובנשמה שלהם.
אז איזו מזכרת היום אתם רוצים להעניק לילדים שלכם?

שאלתי אב לשלושה ילדים "איזו מזכרת היית רוצה היום להשאיר לילדים שלך?"
והוא מיד השיב: "שמחה".
שאלתי איך זה יראה? והוא השיב כשאני שמח אני מקרין שמחה, כשהם יראו אותי הם יראו מישהו מאד שמח.
מה אתה צריך לעשות כדי להשאיר להם את מזכרת השמחה?
לאפשר להם לעשות דברים שהם אוהבים. ולדאוג שאהיה היום שמח והם יראו לנגד עיניהם שמחה.
הסברתי לו שבכל היום העמוס שלו יהיה דבר אחד הכי חשוב שהוא ישמור בלב ובתודעה שלו, שמחה, אותה הוא רוצה להשאיר כמזכרת לילדים שלו
אז מה המזכרת שאתם רוצים להעניק היום לילדים שלכם?
בכל יום בבוקר, לפני שאתם נפגשים עם העולם, שאלו עצמכם, "איזו מזכרת הייתי רוצה להשאיר היום לילדים שלי?" איך זה יראה בחיים שלכם? מה אתם צריכים לעשות כדי להשאיר להם את המזכרת שבחרתם?
מאחלת לכם להצליח להשאיר מזכרות חיוביות וליהנות מהם כמה שיותר.
חופשת קיץ נעימה
חנה

שתפו