להפוך את הקשה לקל

חנה פילניק - להפוך את הקשה לקל

שתפו:

אם תתבוננו על החיים שלכם ועל החיים של הילדים שלכם, אתם תשימו לב שבמודע ולא שבמודע אתם בוחרים לעשות קודם כל את מה שנתפס הכי קל עבורכם.

לאחרונה חשבתי לעצמי, "למה?" למה אני בוחרת לעשות את מה שנתפס עבורי כקל? כבטוח להצלחה?

הנטייה של בני אדם היא לעשות את מה שהכי נוח להם, את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב, את מה שנתפס עבורם כקל ופחות מאתגר.

התבוננתי על העשיה שלי, וגיליתי שבאותה התקופה נהגתי לעשות את מה שהכי קל עבורי, את מה שאני יודעת לעשות הכי טוב, את מה שנוח לי, את מה שיביא לי תוצאות ברורות ומהירות.

התבוננתי על אנשים אחרים ושמתי לב שבמודע ולא שבמודע הם עושים את אותו הדבר, הם בוחרים לעשות ביום יום שלהם דברים שנתפסים עבורם כקלים, כנוחים, דברים שיביאו להם תוצאות מיידיות. זה נכון בכל תחומי החיים.

לדוגמא: אם קשה לך לבצע שיחות עם אנשים, אתה תדחה את זה עד שלא תהיה לך ברירה.

אם תקחו ילדים שמשחקים כדורגל ותגידו להם, קדימה כל אחד מכם יעשה אימון עצמי, אתם תראו שהם יתאמנו על מה שהם כבר טובים בו, ולא על החולשות שלהם.

למה זה קורה

כי כדי לעבוד על החולשות שלך אתה צריך להיות חזק מאד בפנים. אתה יכול לנסות ולנסות ולא לקבל מייד את התוצאות שאתה רוצה. אתה יכול להיראות מבחוץ כחלש וכלא מצליח. רוב בני האדם מתייאשים ומתעייפים מוקדם מדי כי הם חושבים שאם הם לא מצליחים אז זה לא עבורם - כי הם לא מוכשרים, כי היקום לא אוהב אותם, כי הבורא זנח אותם ואז הם חוזרים לתבנית הישנה שלהם.

כדי לעבוד על החולשות שלך אתה צריך להיות עם חוסן פנימי ועם ידיעה פנימית שהכל אפשרי ושזה רק עניין של אימון וניסיונות מכוונים שונים.

אז החלטתי שאני רוצה לעבוד על מה שאני חלשה בו לעשות את מה שאני הכי מפחדת, את מה שהכי מרתיע אותי, את מה שלא בא לי בטבעיות.

ביקשתי מההדרכה שלי משהו מאוד מסויים, ביקשתי שיעזרו לי לראות שהכל קל.

והעזרה וההכוונה מהיקום לא אחרו לבוא. אעדכן אתכם על כך במאמר הבא.


מה אני ממליצה לכם לעשות ביום יום שלכם:

  • תתאמנו על מה שאתם הכי לא טובים בו.
  • תעשו ביום יום שלכם קודם כל את הדברים שאתם רוצים לדחות או לא אוהבים לעשות.
  • תקשיבו לשיחות הפנימיות שלכם ותשימו לב כשיש שיחה על משהו שנראה לכם קשה, תהפכו את זה. אמרו לעצמכם שזה לא קשה, זה אפילו קל.
באהבה,
חנה

שתפו