החלק הכי קשה במרוץ

חנה פילניק - החלק הכי קשה במרוץ

שתפו:

כניסת השנה החדשה זו הזדמנות מצויינת לעשות הפסקה קצרה במרוץ החיים ולבצע התבוננות על הדברים החשובים בחיינו.

זה הוביל אותי להיזכר בתקופה שלפני עידן הקורונה שבני יונתן היה מתאמן 5 פעמים בשבוע לקראת מרוצי שדה שהיה משתתף בהם באופן קבוע. בעת שחזר מאחד המרוצים שהיה מפרך במיוחד הוא שיתף אותי בתובנה שהגיע אליה:

יום אחד הבן שלי נכנס הביתה אחרי יום מפרך וראיתי שהוא ממש מותש. שאלתי אותו מה קורה? והוא ענה:
"אימא, הבנתי היום משהו חשוב". שאלתי בסקרנות, מה? ואז הוא הסביר:
"בכל שבוע אני משתף אתכם כמה קשה לי במירוצים ולמרות שכל הזמן אתם מזכירים לי שאני שם בשביל החברה ובשביל להיכנס לכושר, זה לא עוזר לי ובכל מירוץ אני מרגיש שהלחץ נוכח ומפריע לי ולא מאפשר לי להינות.
למרות שהאימונים מאד אינטנסיבים ודורשים ממני הרבה כוח פיזי, למדתי להינות מהם. אבל הלחץ לפני המירוצים משתלט עלי ומשפיע עלי פיזית, אני מרגיש חולשה גדולה.
היום קרה לי משהו אחר. במהלך המירוץ עלה בי משפט שחזרתי עליו שוב ושוב 'החלק הכי קשה במירוץ זה להתחיל אותו'.
הבנתי שמה שהכי קשה עבורי זאת ההתחלה ולדעתי זה נכון לכל תחומי החיים, מה שהכי קשה הוא ההתחלה. ואז אחרי שמתחילים הכל זורם ומתקדמים קדימה".

השבתי לו: אני מסכימה איתך ואני קוראת לזה מעברים.

בני אדם רוצים שיהיה להם נוח ונעים ולכן מעדיפים להישאר במציאות חיים שנוחה ומוכרת להם. בכל פעם שהם צריכים לצאת מאזור הנוחות שלהם, למקומות או מצבים שפחות נעימים או מוכרים להם, הם עוצרים, מוותרים, נמנעים, דוחים, מתעצלים, מפחדים, מתרצים, מתנצלים, ולא מתפתחים.

תחשבו על מעבר מחום לקור, מעבר מאור לחושך, מעבר בין מצב של חופשה למצב של עשייה, מעבר בין שינה עמוקה לעירות, מעבר מאכילה מופרזת לשמירה על תזונה מאוזנת ומה עם מעבר מניתוק מוחלט מהרגשות שלכם למצב בו אתם מרגישים, ועוד.

במעבר עצמו הכי לא נעים ונוח ואז מסתגלים למצב, ממשיכים קדימה ומתפתחים.

בני אדם, בכל יום, נמצאים במצב של מעבר ממצב אחד למצב אחר. אם אתם מוצאים את עצמכם לא עושים מספיק, או לא עושים את מה שאתם הכי רוצים, זה לא כי אתם עצלנים, או פחדנים, זה רק כי אתם, כמו רוב בני האדם, לא אוהבים מעברים.

אז אם אתם רוצים להפסיק הרגלים שאתם לא אוהבים, אם אתם רוצים להיגמל ממשהו, אם אתם רוצים להתחיל משהו חדש ולהצליח, תזכירו לעצמכם שרק ההתחלה קשה ולא נעימה. יקח לכם 14 יום להסתגל למעבר ואז כבר יהיה הרבה יותר קל.

שנה טובה ❤️
חנה פילניק

שתפו