אין לי ארץ אחרת

חנה פילניק - אין לי ארץ אחרת

שתפו:

בלוס אנג'לס יש מהגרים מכל העולם.

אתם יכולים לראות אנשים מיפן, ספרד, הודו, גרמניה, וכמובן ישראל.

כששני ישראלים נפגשים והם אומרים אחד לשני "הייתי בארץ", "אני נוסע לארץ", "מתי בפעם האחרונה היית בארץ?" "אתה טס ישירות לארץ?" זה ברור לכולם שמדובר על ארץ ישראל.

אם תפגשו שני גרמנים או ספרדים מדברים על הרצון שלהם לטוס לארץ מולדתם, אתם לא תשמעו אותם אומרים אחד לשני, "אני טס הקיץ לארץ". הם יגידו "אני טס לגרמניה", או "אני טס לספרד".

אז למה לכולנו זה ברור, ולא משנה איפה אנחנו נמצאים בעולם, כשאומרים את המילה "ארץ" מתכוונים למדינת ישראל?

כי לנו יש ארץ מיוחדת במינה. גם אם אנחנו לא שמים לב, היא מעניקה לנו ביטחון קיומי ותחושת שייכות עמוקה. הלב והנשמה שלנו קשורים אליה. זאת המשפחה שלנו, שם השורשים שלנו, ולא משנה כמה רחוקים פיזית נהיה ממנה, אנחנו באופן מודע ולא מודע מחוברים אליה מאוד.

בתודעה שלנו יש לנו רק ארץ אחת בעולם כולו ולכן זה ברור לכולנו שכשאומרים "ארץ" מדובר על קיומה של ארץ אחת ויחידה, ארץ ישראל.

פעם בשנה אני מגיעה לארץ ללמד והביקור מאוד משמועתי עבורי. אני מתרגשת לחזור הביתה, אני מרגישה חיבור חזק למקום, לאנשים, לשפה ולאנרגיה הטובה.

לפני שבוע בדיוק נחתתי חזרה בלוס אנג'לס. מול הטיסות הארוכות, הפרשי השעות, הפרידה מהמשפחה אני רואה מולי את האהבה, החום והפרגון שקיבלתי מהקהל בארץ, זה משמח אותי ונותן לי הרבה כוח להמשיך ללמד .

ולכל מי מכם שהשתתף בכנסים שלי בארץ, שמחתי לשתף אתכם בידע בו אני משתמשת ביום יום כדי להפוך את החיים שלי ושל משפחתי ליותר קלים, זורמים ובריאים. יש לכם את היכולת לקחת את כל מה שלימדתי ולהשתמש בזה בכל תחומי החיים שלכם ליצירת ניסים גדולים וקטנים שמשנים את החיים.

כדי שזה יקרה אתם רק צריכים ליישם ולעשות כל יום קצת, ועם הזמן זה יהפוך להיות הרבה.

אמנם אתם שם ואני כאן, אבל החיבור והקשר בינינו ימשכו.

מחכה לפגוש אתכם בקרוב,
חנה

שתפו